Bİ-KA | Bitlis Katı Atık Birliği

Bi-Ka için Yer Teslimi Yapıldı

Protokol imzalama işlemleri için Bitlis'e gelen İSTAÇ A.Ş. ekibi,  Bitlis Belediyesini ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette bir konuşma yapan Belediye Başkanı Katı Atık Tesisi'nin faaliyete geçmesiyle Bitlis'in çöp sorunu tamamen ortadan kalkacağını belirtti. Başkan, "Rahva Ovası Bellektepe mevkiinde 500 dönüm arazi üzerinde yapılacak olan Katı Atık Tesisi ile ilimize Avrupa standartlarında bir tesisi kavuşturmuş olacak. Yıllardır bir türlü önüne geçilemeyen çöp sorunu artık tarihe karışıyor. Memleketimize şimdiden hayırlı olsun" dedi.    

    Bitlis Belediye Başkanı Danışmanı ve Katı Atık Proje Koordinatörü Cesim Gözeten ise bütün ihalelerin geçtiğimiz yıl içerisinde tamamlandığını ifade ederek, "Çalışmalara başlamak için karların erimesini bekliyoruz. Eylül ayı sonu itibari ile Katı Atık Tesisi 1. Etabı tarafımıza teslim edilecektir. Çöp kamyonları, konteynırlar ve iş makineleri da en kısa sürede ilimize gelecek. Önce insanlarımızı çöp konusunda bilinçlendireceğiz. Ardından toplanan çöpler bu tesiste ayrışma yapılacak ve ileride enerjiye dönüştürülecektir" şeklinde konuştu.

    Görüşmelerin ardından Bitlis Belediye Başkanı Danışmanı ve Katı Atık Proje Koordinatörü Cesim Gözeten, Katı Atık Proje Süpervizörü Barış Oralkan ve Uygulama İSTAÇ A.Ş.'nden Proje Müdürü Ahmet Yıldırım arasından yer teslim protokolü imzalandı.

 

13 Mart 2009