Bİ-KA | Bitlis Katı Atık Birliği

2019 Okullar Arası Geleneksel Atık Pil Toplama Yarışması Başladı

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı içerisinde Bitlis Katı Atık Birliği (Bİ-KA) ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından düzenlenen “Geleneksel Okullar Arası Atık Pil Toplama Yarışması” Bitlis İl ve İlçelerindeki tüm okullarda başladı.

Pillerin neden olduğu çevre kirliliğini en aza indirmek ve doğaya gelişigüzel atılan pillerin neden olduğu ciddi tehlikeleri önlemek amacıyla yürütülen kampanya ile hem çevreye katkı sağlanıyor, hem de çocuklara çevre bilinci aşılanıyor.

Bu yarışma ile düzenli olarak il ve ilçedeki okullara dağıtılan atık pil toplama kutularına öğrenci ve öğretmenler topladıkları pilleri atarak çevreye büyük katkı sağlıyorlar.

Yarışma hakkında açıklama yapan Bi-Ka Bilgi İşlem Müdür V. Emrah Kendilci “İlimiz genelinde düzenlenen bu yarışma kurumumuz Bİ-KA ve TAP ile ortaklaşa koordine edilmektedir. Okullarımıza afişler asılarak atık pil toplama kutuları bırakılacaktır. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği yarışma ile bu yılda toplanan atık piller çöpe değil, bertaraf edilmek üzere TAP'a teslim edilecektir.”dedi.

Ekim ayında başlayan yarışma 30 Nisan 2019 tarihine kadar devam edecektir. Dereceye giren okullara yarışmanın sonunda çeşitli hediyeler takdim edilecektir.

25.09.2018