Bİ-KA | Bitlis Katı Atık Birliği

Bİ-KA da İSG Eğitimleri Yapıldı

Bitlis Katı Atık Birliği bünyesinde hizmet veren Bitlis Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’nde görevli memur ve işçilere İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri verildi.

Bitlisnet OSGB firması tarafından 17.04.2014 Perşembe günü Bitlis Katı Atık Düzenli Depolama Tesisinde verilen eğitimlerde iş sağlığı ve güvenliğinin önemine vurgu yapılan sunumlar yapıldı.

İlk olarak İş Yeri Hakimi Dr. Güven ÇELİKTAŞ tarafından Hijyen ve Temel İlk Yardım Eğitimi kapsamında kişisel hijyen ve iş hijyeninin öncelikli amaçları, kazaların ve meslek hastalıklarının önlenmesi ve güvenli bir iş ortamı oluşturulması konularında Bİ-KA personellerine bilgiler verdi. Kazaların alınacak basit önlemlerle engellenebileceğine işaret eden Dr. ÇELİKTAŞ, meslek hastalıklarının da sık karşılaşılan durumlardan biri olduğunu kaydetti.

    Daha Sonra İş Güvenliği Uzmanı Çevre Mühendisi Recep YETİŞ, Temel İş Güvenliği konulu bir sunum gerçekleştirdi ve işveren ile işçilerin sorumlulukları, kişisel koruyucu ekipmanların kullanımının öneminden bahsetti.

    Bitlis Katı Atık Birliği Çevre Mühendisi M. Musa TÜTÜN yapılan eğitimlerle ilgili olarak; “ Katı atık alanında hizmet veren ve Birliğimize bağlı işletilen Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi, Tıbbi Atık Sterilizasyon Ünitesi ve Sızıntı Suyu Arıtma Ünitesinde görev yapan personellerimizin, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında verilen bu eğitimlerle daha sağlıklı ve kendilerini güvende hissedecekleri bir iş yerinde çalışmalarını sağlayacak temel koşulların yerine getirilmesi hedeflenmektedir.” diye konuştu. Bu eğitimlerin periyodik olarak yıl boyunca devam edeceğini belirten TÜTÜN; “Personellerimizin eğitimlerle kazanacakları İş Güvenliği Kültürü çalışma yaşamları ile koşulları daha sağlıklı ve güvenli hale getirecektir.” dedi.

21 Nisan 2014