Bİ-KA | Bitlis Katı Atık Birliği

BİKA Birlik Başkanlığına Nesrullah TANĞLAY seçildi

Bitlis İli, İlçeleri ve Beldeleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği (Bİ-KA) Başkanlığına Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay seçildi. Bitlis ilini, ilçelerini ve beldelerini kapsayan, katı atık bertaraf tesisleri yapma ve işletme birliği (Bİ-KA), yerel seçimlerden sonra yeni başkanını, başkan vekillerini, katip üyelerini ve encümen üyelerini seçmek için toplandı. Düzenlenen toplantıda üye belediyelerin başkanlarından ve meclis üyelerinden oluşan birlik, yapılan seçim sonucunda Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay’ı Birlik Başkanı olarak seçti.

Birlik brifing sunumundan sonra yeni seçilen belediye başkanlarına görevlerinde başarı dilenirken, BİKA'nın yeni dönem başkanlığına Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay ve Tatvan Belediye Başkanı Mümin Erol aday oldular. Yapılan oylama sonrasında 31 meclis üyesi oylarından 19 oy alan Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay Bİ-KA Birliği Başkanlığına seçildi.

Meclis toplantısı ile açıklamada bulunun Nesrullah Tanğlay; "Öncelikle hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz ve vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bİ-KA bu şehrin özü çok ihtiyacımız olan bir tesistir. Birçok ilçemiz çöpünü buraya getiriyor ve enerjiye dönüştürülüyor. Bu tesis bu şehrin öz malıdır ve bizde belediyeler olarak buraya destek oluyoruz sahip çıkmaya çalışıyoruz, inşallah bu dönemde Bİ-KA’yı kâra geçecek tesis haline getireceğiz, özellikle sağlık sektöründeki atıkları almak bizim için çok önemli ve yeni sağlık tesisleriyle buraya talep daha çok artacak inşallah biz bu konuda Bİ-KA’yı daha üst seviyelere çıkartacağız. Yeniden beni başkan seçtiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum." dedi.
 

16 Mayıs 2024