Bİ-KA | Bitlis Katı Atık Birliği

Birlik Başkanı Fettah AKSOY oldu

Bitlis İli, İlçeleri ve Beldeleri Katı Atık Bertaraf Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği (Bİ-KA), 30 mart yerel seçimlerinden sonra toplanarak yeni başkanını seçti.

Bitlis ilini, ilçelerini ve beldelerini kapsayan, katı atık bertaraf tesisleri yapma ve işletme birliği (Bİ-KA), yerel seçimlerden sonra prosedür gereği yeni başkanını, başkan vekillerini, katip üyelerini ve encümen üyelerini seçmek için toplandı. Düzenlenen toplantıda üye belediyelerin başkanlarından ve meclis üyelerinden oluşan birlik, yapılan seçim sonucunda Tatvan Belediye Başkanı Fettah AKSOY'u birlik başkanı olarak seçti.

Bitlis Kültür Merkezi toplantı salonunda yapılan meclis toplantısına eksiksiz katılan yeni birlik yönetimini oluşturan meclis üyeleri ve belediye başkanlarına, Birlik Müdürü Cesim gözeten tarafından Bİ-KA'nın faaliyet alanlarını kapsayan bir sunum yapıldı.Ardından toplantı gündemini oluşturan Birlik Başkanı, Birlik 1. Başkan Vekili, Birlik 2. Başkan Vekili, Meclis Katip Üyeler ve Birlik Encümen seçimi gizli oy sistemi ile gerçekleştirildi.

Yapılan seçim sonucunda Bİ-KA Birlik Başkanlığına 24 oy ile Tatvan Belediye Başkanı Fettah AKSOY, Bİ-KA Birliği 1.Başkan Vekilliği için 14 oy ile Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz ÇOBAN, Bİ-KA Birliği 2.Başkan Vekilliği için 14 oy ile Necati GÜRSOY, Bİ-KA Birliği Meclis Katip Üyeliği için 22'şer oy alan Muhammed Sabır ÇEVİK ve Mehmet Şakir PARLAR 2 iki yıllığına seçildi.Ayrıca yapılan seçimler sonucunda, 23’er oy alan Hikmet KARDAŞ, İlhan ÇETİNSOY, Abdulbaki MENTEŞ, Mustafa AKTAŞ, Abdurrahman ELÜSTÜ ve İzzet EKEM bir yıllığına Bİ-KA Birliği Encümen Üyeliğine seçildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tatvan Belediye Başkanı ve aynı zamanda Bİ-KA'nın yeni Birlik Başkanı Fettah AKSOY "Üyelerimiz tarafından bu göreve layık görüldüğüm için kendilerine teşekkür ederim.Bİ-KA'nın kuruluş amacı, modern hayatın bir getirisi olan atıkların geri kazanımı, yeniden kullanımı ve düzenli depolanmasıdır.Bu hedef ve doğrultuda sağlık, güvenlik ve çevrenin korunması amacıyla hizmet alanı içinde yer alan yerel yönetimler ve üye belediyeler ile birlikte Bİ-KA'nın misyonunu daha aktif bir şekilde sürdürmeyi hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

09 Haziran 2014