Bİ-KA | Bitlis Katı Atık Birliği

Çevre Haftası Tatvanda Kutlandı

5-12 Haziran “Çevre Haftası” nedeniyle Bi-KA tarafından Tatvan’da temizlik yürüyüşü yapıldı. Tatvan Belediye Başkanı Abdullah OK, Bİ-KA Birlik Müdürü Cesim GÖZETEN, Uluer İlköğretim Okulu Öğretmenleri ve çok sayıda öğrencinin de katıldığı yürüyüşe basın mensuplarının ilgisi büyüktü.

Sabah saatlerinde Uluer İlköğretim Okulu bahçesinden başlanan yürüyüş, sahil yolu boyunca devam etti. Bu güzergahtaki çöpler toplandıktan sonra tekrar Uluer İlköğretim okuluna dönen grup burada Belediye Başkanı Abdullah OK ile hatıra fotoğraf çektirdi. Yürüyüş ile yaptığı açıklamada Başkan Abdullah OK; “Çevre Haftası kapsamında Bİ-KA’nın ilçemizde düzenlediği bu önemli etkinlik dolayısı ile burada bulunuyoruz. Amacımız çevre bilincini ve çevreye duyarlılığı arttırarak halkın çevreyi, yani kendi yaşam alanlarını kirletmemelerini sağlamak. Uluer İlköğretim Okulu idarecileri, öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür ediyorum.Umuyorum bu etkinlik halkımızda ufak da olsa bir farkındalık oluşturur. ” şeklinde konuştu. Ayrıca Başkan OK, bu tür eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarının yıl boyunca devam edeceğini vurgulayarak bunun ileriye dönük kalıcı bir yaşam tarzı oluşmasına etken olacağını ümit ettiğini belirtti.

Bİ-KA Birlik Başkanı Cesim GÖZETEN etkinlikle ilgili değerlendirmesinde; “Bugün burada çevreye verdiğimiz önemi göstermiş olduk.Amacımız kirletmenin kolay ancak temizlemenin çok zor olduğunu uygulamalı olarak göstermekti. Bu etkinlik çevre konusunda önemli bir kurumsal sorumluluk örneğidir ve Bi-KA’ya yakışan bir çalışma oldu.” dedi. Sağlıklı bir çevrede yaşanmadığı sürece sağlıklı nesillerinde yetişmeyeceğine dikkat çeken GÖZETEN, çocuklara erken yaştan itibaren çevre bilincinin aşılanması gerektiğini belirtti.

 

11 Haziran 2010