Bİ-KA | Bitlis Katı Atık Birliği

Çöp Toplama Araçlarının Dağıtımı Yapıldı

Bitlis Bölgesel Katı Atık Projesi kapsamında alınan çöp toplama araçlarının, projeye ortak belediyelere devir teslimi Bİ-KA tarafından hazırlanan törenle gerçekleştirildi. Bİ-KA Birlik Müdürü Cesim GÖZETEN tarafından eski tekel depolarının bahçesinde düzenlenen törene, Bitlis Belediye Başkanı Fehmi ALAYDIN, Tatvan Belediye Başkanı Abdullah OK, Güroymak Belediye Başkan Vekili Mehmet Şefik SATIÇ, Bİ-KA çalışanları ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Araçların dağılımı ilçelerin coğrafi konumlarına göre yapılırken, Bitlis ve Tatvan Belediyelerine 5er adet, Güroymak Belediyesine 2 adet, Günkırı ve Gölbaşı Belediyelerine de 1er adet araç teslim edildi.

   Bitlis Belediye Başkanı Fehmi ALAYDIN basın mensuplarına yaptığı kısa açıklamada; “Araçlarımızı burada bekletiyorduk. Projeye ortak ilçe ve belde belediyelerimizin bu araçlara ihtiyacı vardı. Biz de gereken işlemleri tamamlayıp belediyelerimize dağıtıyoruz. Bu projenin Van Gölü Havzası başta olmak üzere şehre büyük bir katkısı olacaktır.” şeklinde konuştu.Ayrıca Başkan ALAYDIN, projenin inşaat süresinin devam ettiğini ancak kasım ayında faaliyete geçirmek istediklerini belirtti.


    Aynı zamanda birlik başkanlığını (Bİ-KA) yürüten Bitlis Belediye Başkanı Fehmi ALAYDIN, araçların anahtarlarını belediyelerin gönderdiği yetkili kişilere teslim edip Bİ-KA Birlik Müdürü Cesim GÖZETEN’den bilgi aldıktan sonra bir araca binerek test sürüşü yaptı.

 

04 Mart 2010