Bİ-KA | Bitlis Katı Atık Birliği

Eğitim Toplantıları Devam Ediyor

26-27 Nisan 2010 tarihleri arasında Bitlis Polisevi’nde “Katı Atık Projesinin Uygulanması İçin Teknik Yardım ve Kontrollük Hizmetleri” kapsamında eğitim verildi.E. Oğuz TAŞKAN tarafından verilen “Türkiye’de Katı Atık Yönetimi Uygulamaları” konulu eğitime projeye Üye Belediye Başkanları, Encümenler, Bİ-KA çalışanları ve belediyelerin temizlik işleri sorumluları katıldı.

Eğitim programının ilk gününde Katı Atık Yönetimi, toplama-taşıma sistemleri ve atıkların düzenli depolanmasına dair yönetmelik konuları işlendi. Programın ikinci gününde ise projenin finansman ihtiyacı, katı atık bertaraf teknolojileri, transfer istasyonları ve Türkiye’deki bazı belediyelerde kurulan sistemlerden bahseden Taşkan, bu konularda proje kapsamındaki herkesin fikir sahibi olması gerektiğini belirtti.

Bİ-KA Birlik Müdürü Cesim GÖZETEN yaptığı kısa açıklamada; “ Proje kapsamındaki bu tür eğitimlerimiz sık sık olacak. Eğitimlerin sonunda gerek Belediye mensuplarının gerekse Bİ-KA çalışanlarının projeye daha hakim ve projeyle ilgili daha donanımlı olmalarını amaçlıyoruz. ” dedi.
 

28 Nisan 2010