Bİ-KA | Bitlis Katı Atık Birliği

Okullar Arası Atık Pil Toplama Yarışması Sonuçları

Bitlis Katı Atık Birliği ve TAP tarafından organize edilen “Okullar Arası Atık Pil Toplama Yarışması” sonuçlandı.

Yarınlara yaşanabilir bir çevre bırakmak için çalışmalarına devam eden Bitlis Katı Atık Birliği’nin TAP Derneği ile birlikte düzenlediği Atık Pil Toplama Yarışması’nda dereceye giren okullara ödülleri verildi. Atık pillerin düzenli şekilde toplanarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilmesi,  okullarda çevre bilincinin aşılanması ve gelecekte daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmak hedefiyle düzenlenen yarışmada, en fazla atık pil toplayan Bitlis Hikmet Kiler Fen Lisesi birinci, Mutki Atatürk İlkokulu ikinci ve Adilcevaz Şehit M. Ali Erçetin İlkokulu üçüncü oldu.

Kampanya kapsamında 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullardan toplam 261 kg atık pil toplandı. Dereceye giren okullara ödülleri Bitlis Katı Atık Birliği tarafından takdim edildi.
Bitlis Katı Atık Birliği ile TAP’ın çevre dostu kampanyası 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında devam edecek ve 01.12.2022 - 30.04.2023 tarihleri arasında sürecek olan Atık Pil Toplama Yarışması sonrası dereceye giren okullara çeşitli armağanlar verilecektir.